Imprezy integracyjne dla firm to najprzyjemniejszy sposób budowania zgranych i efektywnych zespołów. Imprezy integracyjne to również świetna okazja, by pokazać jak ważni są dla nas nasi współpracownicy. Aby podziękować ludziom i docenić ich codzienny trud – zaproponujmy coś niecodziennego: zabawę rodzinną. Organizacja imprez integracyjnych dla pracowników z ich rodzinami to pomysł godny najlepszych właścicieli firm, szefów i managerów. Podkreślamy w ten sposób, że respektujemy czas wolny pracowników, szanujemy ich życiowe role i proponujemy taką formę imprezy, która zapewni mnóstwo atrakcji dzieciom, a dorosłym powoli zintegrować się i poznać w szerszym, poza firmowym kontekście. Organizacja festynów, czy organizacja pikników dla dzieci to wyzwanie warte każdej poświęconej mu minuty.

Atrakcje dla dzieci podczas imprezy firmowej

Organizacja festynów dla dzieci nie może się obejść bez kilku uniwersalnych i ulubionych przez maluchy atrakcji. Gigantyczne bańki mydlane, malowanie buziek, klauni, szczudlarze, fotobudka – to must have każdej imprezy dla dzieci. Pełnię dziecięcego szczęścia osiągniemy serwując brzdącom watę cukrową i popcorn. Rodzinne imprezy firmowe mogą mieć formę wspomnianego już festynu lub pikniku – to koncepcje pozwalające na sporą dowolność i spontaniczną aktywność. Ciekawym pomysłem są również imprezy tematyczne, w których poszczególne atrakcje są ze sobą (i z tematem przewodnim zabawy) powiązane – możliwość przebrania się za ulubione bajkowe postacie lub wcielenia się w piratów, kosmonautów lub kowboi to nie lada gratka dla dzieci. Wszelkiego rodzaju konkursy i loterie z pewnością urozmaicają imprezę.

Gry i zabawy integracyjne

Gry i zabawy integracyjne sprawdzają się w wielu sytuacjach, przeciwdziałają nudzie, podnoszą poziom energii w grupie i aktywizują. Są niezastąpione w wielu sytuacjach: ułatwiają powitanie, poznanie się i rozpoczęcie zabawy; pomagają przełamać strach, lęk i wstyd; umożliwiają przełamanie różnych emocji i po prostu rozwijają społecznie. Zabawy integracyjne mają najczęściej charakter ruchowy, ale ważna jest w ich również kreatywność i twórcze myślenie, współpraca i odrobina zdrowej rywalizacji. Gry, które zaproponujemy dzieciom podczas imprez integracyjnych muszą być dostosowane do ich wieku oraz wielkości grupy, a ich celem powinno być przede wszystkim ułatwienie kontaktów i ośmielenie uczestników zabawy. Otwarta i przyjazna atmosfera to gwarancja udanej imprezy.