Organizacja pikników dla dzieci w Warszawie

Świeże powietrze, orzeźwiające napoje, pożywne przekąski, ruch i dobra zabawa? Piknik dla dzieci to świetna propozycja na spędzenie czasu na łonie natury zarówno w gronie najbliższych, jak i w towarzystwie współpracowników z rodzinami. Imprezy firmowe to eventy mające ułatwiać integrację zespołów oraz zacieśnianie i pogłębianie więzi w grupie – piknik zorganizowany z myślą o dzieciach osób zatrudnionych to rewelacyjny pomysł na ciepłe, wiosenno–letnie dni. Organizacja pikników to zadanie wymagające szczegółowego zaplanowania imprezy poprzedzonego pogłębioną analizą wszystkich warunków, a zatem warto zwrócić się o pomoc do profesjonalistów. Sprawdzona agencja eventowa zaprojektuje firmowy piknik, który zaspokoi oczekiwania wszystkich jego uczestników.

Atrakcje na pikniku dla dzieci

Pikniki dla dzieci muszą oferować coś więcej niż tylko pyszne jedzenie spożywane na łonie natury. Przygotowanie różnego rodzaju atrakcji i niespodzianek urozmaici najmłodszym czas i skutecznie rozprawi się z potencjalną nudą. Uniwersalnym pomysłem są dmuchańce – warto wynająć różne urządzenia dostosowane do wieku i możliwości dzieci. Malowanie twarzy, bańki mydlane i zabawiający dzieci klauni to klasyczne propozycje, po które również warto sięgnąć. Istotną kwestią jest również zatrudnienie profesjonalnych animatorów, którzy będą czuwać nad przebiegiem imprezy, przepustowością poszczególnych atrakcji oraz proponować dodatkowe zabawy i konkursy dla młodszych i starszych dzieci.

Zabawy i jedzenie na piknikach

Oprócz udostępnienia uczestnikom pikniku atrakcyjnych urządzeń służących aktywnej rozrywce – należy zaplanować kilka lub kilkanaście zabaw, które zaangażują większe grupy dzieci. Zabawy mogą mieć formę zawodów, wyścigów lub konkurencji sprawnościowych, nawiązywać do tradycyjnych zabaw dziecięcych (np. ciuciubabki, czy zabawy w chowanego) albo dla odmiany – proponować ruszenie głową, np. podczas gry w kalambury, szachy, czy kółko i krzyżyk (wszystko oczywiście w piknikowym wydaniu). Wybierając jedzenie na piknik postawmy na produkty, które zbyt szybko się nie psują i nie topią, są łatwe do zjedzenia bez użycia sztućców, nie plamią ubrań i nie sklejają rąk. Wyjątek możemy zrobić dla waty cukrowej – ulubionego przysmaku wszystkich dzieci (i nie tylko!).